METAL-CARO-PLAST

Sp. z o.o.

STRONA GŁÓWNA

O FIRMIE

MOŻLIWOŚCI

PRODUKCYJNE

WYROBY

KONTAKT

METAL-CARO-PLAST Sp. z o.o.

O FIRMIE

Firma METAL–CARO–PLAST powstała w 1997 roku stawiając sobie za cel kontynuowanie działalności produkcyjnej i usługowej prowadzonej na Wydziale Tłoczni i Narzędziowni upadłego POM–u.

Zamówienia na produkowane wyroby, sieć dostawców i odbiorców oraz większość pracowników przejęliśmy po byłym POM–ie. Firma nasza była wówczas prawie wyłącznie producentem części i podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego, głównie do bieżącej produkcji dla DAEWOO–FSO i jego spółek oraz na części zamienne dla sieci hurtowni motoryzacyjnych w całym kraju. Ponadto produkowaliśmy części i podzespoły do wózków golfowych.

W roku 2000 zrealizowaliśmy pierwsze zamówienia od firmy New Holland Bizon z Płocka producenta kombajnów zbożowych na części i podzespoły spawane do adaptera do kukurydzy.

Począwszy od roku 2001 całkowitej przebudowie uległa struktura odbiorców produkowanych wyrobów.  Z jednej strony w związku z zaprzestaniem produkcji Poloneza liczba części i podzespołów dla DAEWOO–FSO uległa znacznemu ograniczeniu, praktycznie do części do Lanosa. Z drugiej strony następował stopniowy wzrost liczby części i podzespołów dla koncernu Case New Holland Polska (dawny New Holland Bizon).W chwili obecnej  produkujemy około 750 części i 120 podzespołów do maszyn rolniczych: kombajnów zbożowych, adapterów do kukurydzy i pras zbierających. Są to części wykrawane, tłoczone i gięte na prasach, toczone oraz podzespoły spawane i zgrzewane.

W latach 2002–2003  realizowaliśmy również duże zamówienia na kołnierze do rur.

Prowadzimy również działalność usługową w zakresie wykonawstwa robót tokarskich, frezarskich, szlifierskich, cięcia blach na gilotynie, gięcia na krawędziarkach, wykrawania i gięcia na prasach, obróbki cieplnej, a także wykonawstwa konstrukcji spawanych (wiaty).

Posiadamy od 2004 roku certyfikat TÜV NORD Systemu Zarządzania Jakością według normy ISO 9001.